Усі, хто знайомий з творчістю поета-романтика Михайла Петренка, або хотів би дізнатися більше про його життя й творчість, кому цікавий пошук і відкриття ще невідомих сторінок його біографії, знайдуть на сайті відповіді на багато питань.

Життя Михайла Петренка було складне та не дуже тривале.

Так трапилося, що через різні обставини, навіть зараз, ще документально не підтверджено місто його народження, невідома повна дата народження, та остаточно не встановлено місце проживання його батьків у Слов'янську, місце поховання в Лебедині.

Не знайдено ще будь-яких документів, що дозволяють дізнатися про життя Михайла до вступу до університету та безпосередньо після його закінчення (1841). Перші згадки про службу Михайла Петренка зустрічаються в документах 1844-го року.

Цікаво було б розшукати детальнішу інформацію про батьків Михайла Петренка, його дружину й дітей.
Все ще не знайдений дійсний портрет Поета.

Зустріч Михайла Петренка з Тарасом Шевченком в Лебедині теоретично могла відбутися, проте, поки що це не підтверджений факт, а лише приваблива, хоча і логічно обгрунтована, гіпотеза.

На сайті повідомляється про нові логічно обгрунтовані та документально підтверджені інформаційні знахідки.
Метою досліджень, присвячених Михайлу Петренку, є встановлення достовірних фактів з його життя й творчості, а також критичний аналіз помилок та непорозумінь, яких пропускалися в різних публікаціях деякі недбалі «популяризатори».

Автори сайту будуть вдячні за допомогу у пошуках будь-якої інформації, пов'язаною з Михайлом Петренком та представниками роду Петренків, до якого він належить.

Дещо про етапи досліджень в межах генеалого-літературного Проекту.

Дослідження роду Петренків, до якого належить і Михайло Миколайович Петренко,тривають.

Перший етап досліджень включав аналіз всієї доступної на кінець 2012 року інформації про Михайла Петренка, виявленої в літературі, статтях, листуванні його сучасників, та архівних документах.

В 2012 році було видано книгу «Идентификация Петренко», а також створено сайт www.дивлюсьянанебо.com , присвячений життю й творчості Михайла Петренка. Ці дві значні події ознаменували часткове закінчення першого етапу досліджень.

Другий етап, який триває й зараз, передбачає популяризацію достовірних документальних фактів стосовно слов’янського періоду життя Михайла Петренка та його батьків, та використання цієї інформації для видалення баластних фальсифікованих «життєписів» Михайла Петренка, які накопичилися в літературі та ЗМІ за відсутністю принципових документальних досліджень.

Буде продовжено пошуки документів, в яких згадано про життя представників роду Петренків, до якого належить і Михайло Петренко.

Також, на сайті буде надаватися інформація про заходи, пов’язані з увічненням пам’яті про Михайла Петренка.
Пріоритетним залишається пошук документальної інформації про Михайла Петренка, про його сім'ю та батьків.
Третій етап досліджень більшою мірою буде присвячено вивченню історії козацтва Слобожанщини з пошуками інформації про представників роду Петренків, до якого належить і Михайло Петренко.

В рамках досліджень Проекту «Ідентифікація Петренків» на сайті публікуватимуться тематичні статті та інформація про нові знахідки.

Будемо вдячні відвідувачам сайту за статті, які можуть пропонуватися для публікації на сайті, за ідеї щодо напрямку продовження пошуків, а також за висловлені побажання та зауваження, що приведуть до вдосконалення сайту.

Втілення в життя тематичних колективних творчих ініціатив, заснованих на документальних джерелах, стане дійсно нерукотворним пам'ятником Михайлу Миколайовичу Петренку.

Для безпосереднього виходу на сайт з тексту необхідно скористатися лінком www.xn--80acbhhpwqbm1a6kyaq.com (www.дивлюсьянанебо.com ).
Процес триває…

Використання матеріалів з сайту допускається в статтях, книгах та публікаціях з обов'язковим посиланням на сайт. Всі матеріали сайту можуть використовуватися виключно в некомерційних цілях і не повинні використовуватися для витягання прибутка.