В статтях та книгах подано матеріали про поета-романтика Михайла Петренка. Дослідження проводяться в межах документального проекту «Ідентифікація Петренків» (Київ - Слов'янськ).

2012 -------------------------------------------------------------------------------------

06.07.2012 – (№115-116, п'ятниця) – «У пошуках істини» в газете «День» http://incognita.day.kiev.ua/u-poshukax-istini.html

А. Е. Петренко. Идентификация Петренко. «Профі». – Киев, 2012.

 

15.08.2012 – «Петренко – праправнук Петренка» в Лебединской газете «Будьмо разом».
http://www.lebedinpress.com.ua/kategorii/novosti/274-petrenko-prapravnuk-petrenka (поновлено)

 

Олександр Петренко. Михайло Миколайович Петренко. У пошуках біографічної істини. // Донецький вісник Наукового товариства ім. Шевченка. Т. 34.  «Східний видавничий дім». – Донецьк, 2012,  с. 162-176.

Детальніше: В статтях та книгах подано матеріали про поета-романтика Михайла Петренка. Дослідження...

Славянский проект «Найда, або Панська любов»

Все, кто был причастен к этому проекту, с нетерпением ожидали появления фильма, но, несомненно, самым заинтересованным в этой группе был я.

Историю разрушения памяти Михаила Петренко несколькими славянскими неудачниками и фальсификаторами во всех её оттенках я изучил досконально. Это достаточно простой процесс, в котором, к сожалению, оказались несколько примитивных людей, не способных к исследованиям, но жаждущих популярности. Единственное, что их интересовало в Теме, это возможность попиариться, напомнить о себе землякам, пусть даже обманывая их.

Как продукт жизнедеятельности этих энтузиастов появилась бездарнейшая версия «славянского периода жизни Михаила Петренко и его родителей», переполненная примитивными ошибками и фальсификациями.

Очень хотелось бы быть свидетелем начала проявления активности новых краеведов и просто здравомыслящих славянцев в местном «Петренковедении».

Хотелось бы верить, что фильм «Найда, або Панська любов» есть как раз та творческая веха, после которой пойдет оздоровление Темы в сознании славянцев.

Детальніше: Славянский проект «Найда, або Панська любов»

 

НЕ ЗГАСАЄ ЗОРЯ

 

         Чудовий мистецький захід під такою назвою, присвячений пам`яті українського поета-романтика Михайла Петренка, відбувся 28 листопада 2014 року в районному будинку культури міста Андрушівка Житомирської області.

   І хоча ім`я його не надто відоме, для широкого загалу, на відкриття культурно-містецького проекту «Дивлюся на небо» зібралась числена, головним чином, молодіжна аудиторія.

   Це свідчить про те, що молодь не байдужа до джерел, з яких черпає життєдайні сили сучасна культура.

   Безперечно що ця зустріч-знайомство з творчістю Михайла Петренка стане першою сходинкою до відродження напівзабутих імен митців, справжніх творців української культури.

Детальніше

Поет-романтик  Михайло Миколайович Петренко (1817-1862): Твори. Критичні та історико-літературні матеріали.

Михайло Миколайович Петренко – український поет-романтик, що долучився до розширення жанрового, стильового й образного потенціалу національної поезії; окремі його вірші лягли в основу відомих народних пісень («Дивлюся на небо», «Взяв би я бандуру», «Ходить хвиля по Осколу» та ін.).
Проте на сьогодні його творчість і саме ім’я Поета все ще залишаються недостатньо відомими читачеві. З метою більш грунтовного ознайомлення ширшої культурної громади з життям і творчістю М. Петренка пропоновано даний збірник матеріалів, підготовлений у рамках проекту «Ідентифікація Петренків». До книги, яка фактично має характер енциклопедичний, включено висловлювання багатьох вчених, літераторів, журналістів – авторів, котрі на протязі більш ніж півтора століть згадували Михайла Петренка та його творчість у своїх публікаціях. Поряд з поезіями Михайла Петренка, що вже неодноразово перевидавалися, в книзі подано текст фрагменту драматичної думи «Найда», який було виявлено у 2013 році. Книга також містить документальну біографічну довідку роду, до якого
належить Михайло Петренко, та – з опертям на нові архівні знахідки – дані про його службову діяльність.
У межах проекту «Ідентифікація Петренків» заплановано подальше прове дення пошукових документальних досліджень життя й творчості Михайла Петренка, результати яких можуть бути використані для написання книг і статей про Поета. Книгу адресовано науковцям, викладачам української літератури всіх типів навчальних закладів, а також читачам, які цікавляться питаннями української культури та історією поезії.

Детальніше: Поет-романтик Михайло Миколайович Петренко

Михайло Петренко: Життя і творчість (Художні тексти, дослідження, документи) / Упоряд. О. Петренко, О. Редчук. «Фенікс». – К., 2013.

До книжки увійшло повне зібрання творів українського поета-романтика Михайла Миколайовича Петренка (1817-1862) – митця, вірші якого стали улюбленими народними піснями («Дивлюсь я на небо», «Взяв би я бандуру»). Поезію подано правописом оригіналу й адаптовано до сучасних літературних мовних норм. Життя і творчість Поета висвітлено у ґрунтовній науковій статті М. Бондаря. Подано також пояснення до тогочасного правопису.
Уперше опубліковано фрагмент раніше невідомої драматичної думи «Найда». Також уперше подано документально підтверджений архівними матеріалами біографічний нарис родоводу та службової діяльності М. Петренка.
Книгу адресовано не лише науковцям, викладачам і студентам, а й усім небайдужим до української культури, поезії, історії.

Детальніше: Михайло Петренко: Життя і творчість

Петренко А. Е. Идентификация Петренко (генеалого-биографическое исследование). «Профі». – К., 2012, 192 с.

Детальніше: Петренко А. Е. Идентификация Петренко

«Блакитне небо Михайла Петренка» або «Не його таємниця»

Не так давно вийшла наступна книга від колективу слов'янських авторів «Блакитне небо Михайла Петренка».

З'явився час ознайомитися з нею ближче, та прокоментувати.

Перше, що можна сказати, книга зроблена й оформлена, як мовиться, добротно: відмінна жорстка обкладинка, приємна колірна гамма та достатня кількість фотоматеріалів роблять книгу зовні привабливою. Також не зважаючи на те, що на обкладинці змальовані тропічний птах і не зовсім ідеологічно вдалий портрет Михайла Петренка, книга виглядає непогано.

Детальніше: «Блакитне небо Михайла Петренка» або «Не його таємниця»

 

Михайло Миколайович Петренко. У пошуках біографічної істини.

 

   Михайло Петренко відомий перш за все як Поет, написавший деякі вірші, котрі з часом стали народними піснями.

   Такі пісні, як «Дивлюсь я на небо ...», «Взяв би я бандуру ...» та ін. співають наші співвітчизники в Україні й у всьому світі.

   Але мало хто знає, що Михайло Петренко був ще й чиновником. Здобувши юридичну освіту в Харківському університеті, велику частину свого життя він служив повітовим стряпчим у земському суді невеличкого міста Лебедин (зараз Сумської області).

   Не дивлячись на те, що він був людиною досить відомою, на сьогоднішній день вдалося відшукати дуже мало інформації про його життя, життя його батьків і дітей. Біографічні дані Поета, доступні в літературі, мізерні і часто перемішані з безглуздими вигадками деяких горе-дослідників. Архівні матеріали, які містять документальну біографічну інформацію, вивчені дуже погано.

Детальніше: У пошуках біографічної істини

 

Михайло Миколайович Петренко – поет і чиновник

 

   Багато хто чув про Михайла Петренка як про поета, але небагато хто знав, що він був ще й чиновником. Як поет написав він небагато, але його вірші пам'ятають і зараз. Деякі з них трансформувалися в пісні та отримали статус народних.

   Вперше біографічні дані Михайла Петренка з'являються в літературі у 1848 році в «Южном русском зборнике», хоча перші вірші були надруковані у 1841 році в поетичній збірці «Сніп».

Детальніше: Михайло Миколайович Петренко – поет і чиновник

Використання матеріалів з сайту допускається в статтях, книгах та публікаціях з обов'язковим посиланням на сайт. Всі матеріали сайту можуть використовуватися виключно в некомерційних цілях і не повинні використовуватися для витягання прибутка.